Jaką walizkę wybrać?

Jaką walizkę wybrać?

Wybierając się w podróż, zwłaszcza tę samolotową, zazwyczaj pakujemy się w walizkę na kółkach. Jest to chyba najpraktyczniejszy bagaż, z którym możemy bardzo łatwo się przemieszczać, nawet jeśli zapakujemy tam rzeczy o dużym ciężarze. Wybór walizek na rynku jest ogromny, ale każda mała i duża walizka ma pewne właściwości, które sprawiają, że w niektórych warunkach sprawdza się ona lepiej niż w innych.

Czy istnieje walizka idealna?

Przeglądając kolekcje walizek, można dostać małego zawrotu głowy. Tym bardziej jest to zajęcie pracochłonne, kiedy naprawdę zależy nam, aby zakup był udany i aby walizka służyła nam w świetnym stanie przez długie lata. Czy istnieje dobra, duża walizka, która sprawdzi się idealnie w każdej sytuacji? Z pewnością współczesne walizki są produkowane z myślą o przetrwaniu w najróżniejszych warunkach, jednak niektóre modele bardziej nadają się do pewnych zadań niż inne. Z tego względu zawsze przed zakupem walizki należy zastanowić się, gdzie najczęściej podróżujemy oraz jakim rodzajem transportu. Przeznaczenie walizki będzie determinowało jej kształt, a także materiał wykonania. Co do tego ostatniego, wybór mamy pomiędzy walizkami miękkimi a twardymi. Każdy rodzaj tworzywa ma bowiem swoje własne charakterystyczne właściwości.

Zalety i wady walizek miękkich

Dużą popularnością cieszą się wciąż walizki miękkie. Modele dostępne w naszym sklepie są wykonane z niezwykle trwałego tworzywa Nylon, więc są równie wytrzymałe co walizki twarde, a przy tym elastyczne, lekkie i wodoodporne. Największą zaletą walizek miękkich jest to, że można je bardzo łatwo umieścić w schowku bagażowym, w razie potrzeby zmieniając trochę ich kształt. To sprawia, że taki materiał nadaje się w szczególności na walizki kabinowe, które trzeba schować na półce bagażowej na pokładzie samolotu. Posiadają także zazwyczaj kieszenie z przodu, a czasem i schowki z boku, co ułatwia organizację podczas pakowania. Jako wady zazwyczaj wymienia się to, że tego typu walizki gorzej chronią zawartość, są bardziej podatne na zagniecenia oraz łatwiej jest je pobrudzić niż modele twarde.

Zalety i wady walizek twardych

Twarde walizki również mają swoich zwolenników. Materiały, z jakich są wykonane, zwłaszcza używane w walizkach Wings tworzywo ABS bądź polipropylen, charakteryzują się wytrzymałością na zagniecenia, zarysowania, a także trudniej je rozciąć, gdyby ktoś niepowołany próbował dostać się do środka. Z tego powodu dobrym wyborem zawsze będzie twarda duża walizka. Taki bagaż musimy oddać do luku bagażowego, nie mamy go przy sobie i bardzo zależy nam na ochronie zawartości. Nie wiemy też, czy każdy pracownik lotniska dostatecznie ostrożnie obchodzi się z naszą walizką. Jest to też na pewno walizka dla tych osób, którym bardzo zależy na utrzymaniu czystości, jednak trzeba pamiętać, że twarde modele może być ciężko schować w małym schowku, a także, że nie posiadają kieszeni i schowków na zewnątrz.

Jaka walizka będzie najlepsza?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaka walizka będzie walizką idealną. Zawsze zależy to od jej głównego przeznaczenia, a także od indywidualnych upodobań każdej osoby. Kupując walizkę, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, na jakim jej walorze najbardziej nam zależy. Dobrym pomysłem będzie również zaopatrzenie się w dwie walizki, małą i dużą, każdą z innego rodzaju tworzywa. Miękka walizka kabinowa Wings HUMMER idealnie wpasuje się w półkę bagażową na pokładzie samolotu. Natomiast duża walizka twarda Wings ALBATROSS skutecznie ochroni swoją zawartość nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.